Facebook Instagram
Szukaj

Juniorzy zajęli 6 miejsce na Mistrzostwach Polski Rugby 7

01.06.2013

Ostatecznie w półfinałowych turniejach Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 7 uczestniczyło 14 drużyn.

W Koszalinie i Bytomiu najlepsze okazały się siódemki Lechii Gdańsk i Budowlanych Lublin a poza nimi awans do finałów (01.06.2013, Lublin) uzyskały: Posnania Poznań i Sparta Jarocin z grupy północnej oraz Orkan Sochaczew i Juvenia Kraków z grupy południowej.

Grupa północna (Koszalin, 03.05.2013):

grupa A:

1.Lechia Gdańsk,

4.Czarni Pruszcz Gdański,

5.Arka Gdynia, 8.Kosmaz Koszalin

grupa B :

2.Posnania Poznań,

3.Sparta Jarocin,

6.Alfa Bydgoszcz,

7.Kaskada Szczecin

Gry grupowe:

Lechia – Kosmaz 55:0 (31:0),

Posnania – Kaskada 43:0 (21:0),

Czarni – Arka 28:0 (21:0),

Sparta – Alfa 19:14 (19:0),

Kosmaz – Arka 0:41 (0:17),

Kaskada – Alfa 12:33 (7:14),

Lechia – Czarni 29:12 (17:0),

Posnania – Sparta 21:12 (14:7),

Czarni – Kosmaz 39:0 (15:0),

Sparta – Kaskada 29:5 (12:5),

Arka – Lechia 12:19 (7:5),

Alfa – Posnania 5:45 (0:31).

Tabela grupy A:

1.Lechia Gdańsk 3 9 103:24;

2.Czarni Pruszcz Gdański 3 7 79:29;

3.Arka Gdynia 3 5 53:47;

4.Kosmaz Koszalin 3 3 0:135;

Tabela grupy B:

1.Posnania Poznan 3 9 109:17;

2.Sparta Jarocin 3 7 60:40;

3.Alfa Bydgoszcz 3 5 52:76;

4.Kaskada Szczecin 3 3 17:105

Finały: 

mecz o VII m.:

Kosmaz – Kaskada 12:29 (12:5);

mecz o V m.: Arka – Alfa 29:7 (22:0);

mecz o III m.: Czarni – Sparta 19:24 (19:19) (12:7);

mecz o I m.: Lechia – Posnania 17:12 (7:7).

Klasyfikacja końcowa:

1.Lechia Gdańsk

2.Posnania Poznań

3.Sparta Jarocin

4.Czarni Pruszcz Gdański

5.Arka Gdynia

6.Alfa Bydgoszcz

7.Kaskada Szczecin

8.Kosmaz Koszalin.

Grupa południowa (Bytom, 03.05.2013):

grupa A: RC Orkan Sochaczew, Budowlani Łódź, Juvenia Kraków

grupa B: BBRC Łódź, Budowlani Lublin, Czarni w Bytomiu

Gry eliminacyjne:

BBRC Łódź – Czarni w Bytomiu 31-5 /14-5/,

Budowlani Łódź – Juvenia Kraków 10-14 /10-0/,

BBRC Łódź – Budowlani Lublin 0-26 /0-14/,

RC Orkan -Budowlani Łódź 33-5 /14-0/,

Budowlani Lublin – Czarni w Bytomiu 52-0 /35-0/,

RC Orkan – Juvenia Kraków 21-10 /7-5/.

Tabela grupy A:

1.RC Orkan Sochaczew 6 54-15;

2.Juvenia Kraków 4 24-31;

3.Budowlani Łódź 2 15-43;

Tabela grupy B:

1.Budowlani Lublin 6 78-0;

2.BBRC Łódź 4 31-31;

3.Czarni w Bytomiu 2 5-83.

 

1/2 finału:

RC Orkan Sochaczew – BBRC Łódź 42-0 /28-0/,

Budowlani Lublin – Juvenia Kraków 47-0 /19-0/.

Finały:

o miejsce V: Budowlani Łódź – Czarni w Bytomiu 38-0 /26-0/;

o miejsce III: BBRC Łódź – Juvenia Kraków 0-24 /0-5/;

o miejsce I: ORC Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 0-14 /0-0/.

Klasyfikacja końcowa:

1.Budowlani Lublin

2.RC Orkan Sochaczew

3.Juvenia Kraków

4.BBRC Łódź

5.Budowlani Łódź

6.Czarni w Bytomiu.

Awans do finału wywalczyły po trzy najlepsze drużyny z obu półfinałów.

963990_653749864640853_1670915251_o

W Lublinie o tytuł rywalizowało sześć zespołów wyłonionych w turniejach półfinałowych (Koszalin, Bytom), a finaliści dość zdecydowanie górowali nad resztą stawki. W meczu o brąz Posnania zrewanżowała się Lechii za przegraną w finale turnieju z początku miesiąca.

Grupa A – Lechia Gdańsk, Orkan Sochaczew, Sparta Jarocin;
Grupa B – Budowlani Lublin, Posnania Poznań, Juvenia Kraków.

Mecze eliminacyjne:

Lechia Gdańsk – Sparta Jarocin 45:0 (26:0),

Budowlani Lublin – Juvenia Kraków 36:0 (17:0),

Orkan Sochaczew – Sparta Jarocin 49:0 (21:0),

Posnania Poznań – Juvenia Kraków 19:17 (12:7),

Lechia Gdańsk – Orkan Sochaczew 0:22 (0:5),

Budowlani Lublin – Posnania Poznań 31:7 (21:7).

Półfinały:

Orkan Sochaczew – Posnania Poznań 35:14 (7:14),

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 28:0 (28:0).

Finały –  mecz o miejsca 5-6: Sparta Jarocin – Juvenia Kraków 10:21 (10:7);

mecz o miejsca 3-4: Posnania Poznań – Lechia Gdańsk 21:10 (7:10);

mecz o miejsca 1-2: Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 21:19 (7:12).

 

Klasyfikacja końcowa: 

1.Orkan Sochaczew 

2.Budowlani Lublin

3.Posnania Poznań

4.Lechia Gdańsk

5.Juvenia Kraków

6.Sparta Jarocin.

981140_532901413423101_58958773_o

Wspieraj spartę
Kliknij i poznaj sposoby na wsparcie najprężniej rozwijającego się klubu w Wielkopolsce.