Facebook Instagram
Szukaj

Cenne zwycięstwo w Warszawie!

24.05.2019

Po bardzo dobrym spotkaniu Spartanie pokonują z bonusem w stolicy AZS AWF Warszawa 21:31. Dzięki temu zwycięstwu Sparta rozegra półfinał playoff I ligi w roli gospodarza.

AZS AWF Warszawa v RK Sparta Jarocin 21:31 (14:10)

Przebieg spotkania: Spartanie mecz rozpoczęli od dobrej konsekwentnej gry na połowie przeciwnika, niestety dobra obrona gospodarzy oraz podający deszcz powodował, że popełnialiśmy proste błędy w decydujących momentach. Te błędy najpierw kosztowały nas utratę piłki, a następnie w 10. i 15. minucie utratę dwóch przyłożeń, które wraz z podwyższeniami stanowiły wynik 14:0. W odpowiedzi Sparta kontynuowała natarcia, ale niecno ostrożniej konstruowała kolejne fazy gry. Najpierw jarociniacy otworzyli swój wynik celnym kopem z karnego Kacpra Włodarka. Potem swoje 10 minut mieli Akademicy, ale po przetrzymaniu ich ataków Sparta wróciła na swoje tory i tym razem wraz z gwizdkiem kończącym pierwszą połowę skutecznie wdarła się na pole punktowe. Autorem przyłożenia był Sebastian Jakubiak.

Równie dobrze rozpoczynamy drugą połowę i po indywidualnej akcji Patryka Popka oraz podwyższeniu kopacza, wyszliśmy na prowadzenie 14:17. Niemal cała ta część meczu rozgrywała się na połowie warszawiaków, ale dopiero w 70 minucie Łukasz Bobek przedziera się na pole punktowe, a chwilę później, to samo robi Jan Krajka. Oba podwyższenia wykorzystuję Kacper Włodarek i prowadzimy 21:31. AZS AWF rusza jeszcze na odrobienie strat ale udaję im się zdobyć jeszcze tylko jedno przyłożeniem i wynik końcowy to 21:31.

Komentarz trenera Bartosz Włodarka: – To było dla nas bardzo istotne spotkanie. Zależało nam żeby przełamać złą passe wyjazdową i to się udało. W dodatku daje nam to półfinał w roli gospodarza, a wszyscy wiedzą jacy jesteśmy mocni w Jarocinie. Przede wszystkim jednak cieszę się z tego, że potrafiliśmy narzucić swój styl gry i konsekwentnie go realizować, co dało oczekiwany efekt.

Przed nami półfinał fazy playoff. W sobotę 1 czerwca o godzinie 14:00 w Jarocinie podejmiemy AZS AWF Warszawa. Warto odnotować, że po rundzie zasadniczej jesteśmy drużyną, która zdobyła najwięcej punktów, a straciła ich najmniej z całej stawki.

Sędzia: Grzegorz Piaskowski

Punkty AZS AWF: Rafał Lewicki 9 (P, 2pd), Karol Romański 7 (P, pd), Patrick Steindz 5 (P).

Punkty Sparta: Kacper Włodarek 11 (4pd, K), Łukasz Bobek 5 (P), Sebastian Jakubiak 5 (P), Jan Krajka 5 (P), Patryk Popek 5 (P).

Żółta kartka: Kuba Grzybowski (AZS AWF).

Skład: Łukasz Bobek, Daniel Jaworski, Sebastian Jakubiak, Damian Tomczak, Konrad Gałczyński, Tobiasz Nowak, Maciej Brodzik, Kacper Włodarek, Szymon Jaworski, Oskar Gibki, Sebastian Graczyk, Jan Krajka, Błażej Kalinowski, Michał Miłek, Piotr Matuszak, Bartosz Tondaś, Mateusz Komorniczak, Bartosz Włodarek, Patryk Popek, Łukasz Banasiak, Łukasz Sierański